مصطفی سالاری ظهر امروز درکنگره بزرگداشت شهید شاخص سال ۱۳۹۴ کشور که در روستای بحیری دشتی برگزار شد، اظهار داشت: سلام بر عظمت مردمی که سردارانی چون شهید مهدوی را تربیت می‌کند.

استاندار بوشهر گفت: امروز گرد هم آمدیم تا شهدا درس عزت بیاموزیم و به نسل فردا نیز منتقل کنیم.

وی اضافه کرد: در میدان رقابت گام‌های استواری برداشته‌شده است و از شهدا آموخته‌ایم خدمت بدون منت بگذاریم ولی ما بدهکار شهدا هستیم، اهداف عالیه نظام را به اهداف شخصی تبدیل نکرده و به نام الگو گرفتن از شهدا به همدیگر پرخاش نکنیم.

استاندار بوشهر گفت: ورزشگاه ۱۵ هزارنفری بوشهر به نام شهید مهدوی نام‌گذاری و تندیس شهید مهدوی هم در خورموج نصب می‌شود و از تولیدات فرهنگی پیرامون شهید مهدوی حمایت می‌کنیم.

امام‌جمعه بوشهر نیز در این مراسم گفت: شهید مهدوی و هم‌رزمانش چنان اوج گرفتند که به هیچ صورت ابهت آمریکا و دیگر ابرقدرت‌ها را ملاحظه نمی‌کردند چون در عالم وجودی خود تنها خدا را می‌دیدند.

وی بیان کرد: تاریخ استان بوشهر همواره به خود تجاوز ابرقدرت‌ها را دیده و سپس با حکم دفاع عالم بزرگ خط مقاومت جنوب تشکیل و با نگاه ولایی و حماسه‌ای بزرگ را در خلیج‌فارس رقم زدند.

امام‌جمعه بوشهر اضافه کرد: استان ولایتمدار بوشهر استان قرآن، ولایت، بصیرت، مقاومت، پایداری و شهادت است و تمام مردم این استان با بصیرتی که دارند، و دلدادگی به مکتب ولایت و پیروی از مقام معظم رهبری آماده هستند در مقابل هر نوع تهاجم بیگانه سخت و نرم جانانه مقاومت و دشمنان را شکست دهند.