استاندار بوشهر گفت، به سبب انتخاب شهید نادر مهدوی به عنوان شهید شاخص ملی امسال اعزام اردوهای راهیان نور از زادگاه این شهید از شهرستان دشتی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید مهدوی به نقل از چغادک نما، دکتر مصطفی سالاری ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس،اظهار داشت: امسال به برکت انتخاب شهید مهدوی به عنوان شهید شاخص سال کشور و اعزام کاروان راهیان نور همزمان با برگزاری کنگره گرامیداشت رشادت‌های این شهید بزرگوار از محل زادگاه این شهید آغاز می‌شود.

وی ضمن تاکید بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر کنگره این سردار شهید افزود: تخصیص اعتبار برای اعزام کاروان راهیان نور در استان نسبت به سال‌های گذشته افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهر ضمن ابراز خرسندی از تقارن دو مناسبت همایش آغاز سفر کاروان‌های راهیان نور و کنگره بزرگداشت یاد و خاطره شهید شاخص سال ۹۴ ،سردار شهید نادر مهدوی در استان بوشهر بیان کرد: با تعامل دستگاههای اجرای استان نام‌گذاری پروژه‌ها و اماکن با تمرکز بر ماندگاری و حفظ شان و منزلت شهید نادر مهدوی در استان بوشهر انجام می‌شود.

وی ضمن تاکید بر ضرورت پیشنهاد نام‌گذاری پروژه‌ها از سوی دستگاهها  به نام شهید نادر مهدوی گفت: برای پروژه‌های ملی نیز با وزارتخانه‌های مربوطه هماهنگ می‌کنیم تا نام این شهید والا مقام را انتخاب کنند.

دکتر سالاری با تاکید بر ضرورت معرفی شهید نادر مهدوی در فضای اجتماعی و شناساندن شیوه زندگی این شهید بزرگوار بیان کرد: صدا و سیما می‌تواند با تولید فیلم و سریال و یا آثار هنری از زندگی و رشادت‌های شهید نادر مهدوی نقش بسیار زیادی در زمینه فرهنگ سازی و آشنایی نسل جوان جامعه با فرهنگ شهادت ایفا کند.

استاندار بوشهر از احداث و راه‌اندازی باغ موزه دفاع مقدس در مرکز استان خبر داد و افزود: برای ترویج فرهنگ شهادت و دلاوری در میان جوانان باغ موزه دفاع مقدس برای بازدید و آشنایی مردم استان در مرکز استان راه‌اندازی می‌شود.

وی ضمن تاکید بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم بزرگداشت سردار شهید نادر مهدوی به اعضای ستاد برگزاری گنگره افزود: به شهرداری‌های استان ابلاغ می‌شود تا نسبت به نام‌گذاری میدان‎ها، خیابانها و پروژه‌های عمران شهری به نام سردار شهید نادر مهدوی اقدام کنند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در سال تحصیلی جدید ۱۲ هزار دانش‌آموز از استان بوشهر به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

سردار فتح‌الله جمیری نیز اظهار داشت: این شهید بزرگواربا شاخص‌ها و ویژگی‎هایی که داشت به عنوان شهید شاخص ملی مطرح و تعیین شد که افتخاری برای استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ها و مراسم‎های گوناگونی به مناسبت این شهید شاخص ملی برگزار می‌شود تصریح کرد: همزمان با سالروز شهادت شهید نادر مهدوی در مبارزه مستقیم با آمریکای جنایتکار در آبهای خلیج فارس کنگره این شهید با حضورفرماندهان عالی رتبه نظامی از جمله سردارنقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در زادگاه شهید مهدوی در شهرستان دشتی مهرماه امسال برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه همزمان با برگزاری کنگره شهید نادر مهدوی اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: امسال پیش بینی شده است ۱۲ هزار نفر از استان بوشهربه سرزمین‌های هشت سال دفاع مقدس اعزام شوند.

جمیری با بیان اینکه اعتبارات لازم برای اعزام دانش‌آموزان پیش بینی شده است گفت: ۱۲ میلیارد ریال برای اعزام دانش‌آموزان استان بوشهربه سرزمین‌های نور پیش بینی شده است که نیمی ازاین اعتبار آموزش و پرورش استان بوشهر تامین می‌کند.

وی افزود: امسال برنامه‌ریزی‌های لازم برای اعزام ۸ هزار و۸۰۰ نفر به مناطق جنوب و ۳ هزار و۶۰۰ نفر به جزیره مقاوم خارگ شده است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه کاروان‌های راهیان نور به خارگ از بوشهر و گناوه اعزام می‌شوند گفت: سال قبل ۱۸۶ هزارنفر به اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی، دانشجویی، مردمی وکاروان‎های مراسم ارتحال امام راحل اعزام شدند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان بوشهر هم  گفت: همزمان با برگزاری کنگره شهید شاخص ملی شهید نادر مهدوی، ۱۱ مهر دانش‌آموزان بوشهری به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

ناصر کرمی نیز با گرامیداشت یاد وخاطره شهید نادر مهدوی اظهار داشت: باید برای معرفی سردار شهید نادر مهدوی اقداماتی فراگیر انجام داد تا اثر و ماندگاری این اقدامات در زمینه ترویج فرهنگ شهادت و رشادت در جامعه تا سال‌ها باقی بماند.

وی ضمن ابراز افتخار از اینکه سردار شهید نادر مهدوی به عنوان شهید شاخص سال از استان بوشهر انتخاب شده افزود: در استان بوشهر که زادگاه شهید نادر مهدوی است باید نسبت به معرفی این شهید بسیار خوب و فعال اقدام کنیم تا نسل جوان نسبت به فرهنگ شهادت آشنایی یابد و از رشادت‌های این شهید درس بیاموزند.

کرمی با بیان اینکه ۱۱ مهر دانش‌آموزان بوشهری به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند گفت: همزمان با برگزاری کنگره شهید شاخص ملی شهید نادر مهدوی، ۱۱ مهر دانش‌آموزان بوشهری به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن  تاکید بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ شهادت میان دانش آموزان بیان کرد: در سال ۹۳ استان بوشهر با اعزام ۱۳ هزار و ۴۰۸ نفر به مناطق هشت سال دفاع مقدس به عنوان استان حایز رتبه نخست در کشور شناخته شد.

وی با اشاره به اینکه امسال تعداد ۱۲ هزار نفر از دانش آموزان استان بوشهر در قالب کاروان راهیان نور به مناطق جنگی اعزام می‌شود افزود: اداره کل آموزش پرورش استان بوشهر آمادگی اعزام تا ۱۵ هزار نفر در قالب هر مدرسه یک کاروان را دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر ضمن اشاره به اینکه امسال سفرهای کاروان‌های راهیان نور از شهرستان دشتی همزمان با سایر استانهای کشور برگزار می‌شود اظهار داشت: برای انجام این اردوها مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که تامین۵۰ درصد آن توسط سازمان اموزش و پرورش انجام می‌شود.