میثم جوکار با اشاره به جایگاه رفیع و بسیار با اهمیت شهید مهدوی در سنت و فرهنگ خطه جنوب کشور، گفت: حماسه این شهید در انهدام نفت کش آمریکایی و شکستن هیمنه آمریکا ریشه در فرهنگ مبارز و استعمار ستیز بوشهر دارد.

وی ضمن اشاره به شرایط سیاسی اجتماعی این روزهای کشور از ضرورت پرداختن به معنا و مفهوم بلندی که در حرکت نادر مهدوی در انهدام نفت کش آمریکایی گفت: نادر مهدوی از جمله محدود کسانی بود که در آن ایام که معروف به جنگ نفت کش هاست، نسبت به نظر امام خمینی(ره) مبنی بر انهدام نفت کش آمریکایی که در حال عبور از خلیج فارس بود، شک نکرد و با انهدام این نفت کش، هیمنه پوشالی آمریکا را که در آن ایام در اذهان برخی مسئولان نقش بسته بود، شکسته و نشان داد که برتری ابزاری دشمن دلیلی بر ترس و کوتاه آمدن در برابر دشمن نیست.

وی در بخش دیگری از گفتگوی خود استکبار ستیزی را مفهوم متعالی و بلندی دانست و افزود: این همایش در پی توسعه این مفهوم که ماهیت اصلی حماسه نادر  بوده است، در سطح جامعه طراحی و اجرا می شود.

در ادامه دبیر ستاد بزرگداشت حماسه نادر، شهید نادر مهدوی را نماد خط فکری اصیلی دانست که در مکتب امام خمینی(ره) اسلام ناب محمدی(ص) نامیده می شود، وی افزود: این خط فکری در تقابل با خط فکری سازش و تعامل با استکبار است.

وی با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده در روز برگزاری مراسم از رونمایی موسیقی “حماسه نادر” یاد کرده و افزود: شعر و آهنگ سازی و خوانندگی این اثر همگی محصول هنرمندان بوشهری بوده و رویشی انقلابی در حوزه هنری استان بوشهر محسوب می شود.

جوکار با اشاره به گسترده بودن طرح حماسه نادر، افزود: محصولات دیگری علاوه موسیقی نیز تولید شده و یا تولید خواهد شد، از جمله محصولات تولیدی در این زمینه طراحی پوسترهایی با طرح شهید نادر مهدوی جهت چاپ دفترچه های دبستانی، اپلیکیشن موبایل، کمیک استریپ و … خواهد بود.

وی در پایان از حضور سردار حاج سعید قاسمی به عنوان سخنران این مراسم یاد کرد و عنوان داشت: این مراسم روز شنبه ۱۹ مهر ماه ساعت ۱۹ در مجتمع فرهنگی ۹ دی بوشهر برگزار خواهد شد.