علی فدوی پنجشنبه شب در یادواره شهدای خلیج ‌فارس در روستای بحیری دشتی بر سر مقبره شهدای نبرد مستقیم با آمریکا اظهار داشت: همه ما در طول سال‌های طولانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از عنایت ویژه خداوند به شهدا روزی می‌خوریم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: نفس قدسی حضرت امام خمینی (ره) باعث شد که ملت بیدار شود و این ملت بیدار شده برگزیدگانی داشته باشند که به حد اعلای اقدام، تلاش و مجاهدت دست پیدا کردند تا به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توفیق برای هم‌رزمان شهدا وجود داشته که بتوانند پاسداری از انقلاب اسلامی را با همه ابعاد کامل خودش در جای جای کشور اسلامی و خارج از محدوده کشور انجام دهند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه دشمنان با تمام وجود در برابر انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، بیان داشت: تهدید انقلاب اسلامی به صورت دائم وجود داشته، دارد و خواهد داشت. نه تهدید از طرف فرومایگان و فتنگان بلکه تهدید از دشمن قدار.

فدوی افزود: همه دشمنی‌هایی که از روز اول پیروزی انقلاب اسلامی برای ما اعمال کرده‌اند، نه‌تنها کوچکترین خللی در روند انقلاب اسلامی به وجود نیاورد بلکه باعث قوت بسیار زیاد برای انقلاب اسلامی شد.

وی ادامه داد: روندی که انقلاب اسلامی دارد از روی ابتکار عمل و فعال بودن است و دشمنان چاره‌ای جز این نداشته و ندارند که در حداکثر انفعال به سر ببرند و همه اقداماتی که انجام می‌دهند نه از روی یک روند تهاجمی و ابتکار عمل، بلکه بر مبنای روند انفعالی است و این از برکت خون شهداست.

Fadavi
دریادار فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: در سال‌های ۶۶ و ۶۷ وقتی که آمریکایی‌ها مطمئن شدند که عراق و کشورهایی که همراه عراق بودند نمی‌توانند بر ایران فائق شوند، خود دست به کار شده و در خلیج‌فارس با دلاورمردان ایرانی جنگیدند.

وی ادامه داد: ابزاری که در آن سال‌ها در اختیار ما بود ابزاری نبود که تصور شود با این ابزار می‌توان به جنگ آمریکا رفت ولی به لحاظ قوت ذاتی، یک انسان خدایی وقتی به اتصال خدا نائل می‌شود قوتی بی حد و اندازه دارد و این اثرات برجای مانده همچنان باقی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: شهید مهدوی و توسلی و همه عزیزانی که در آن مقطع زمانی به مصاف دشمن غداری مثل شیطان بزرگ یعنی آمریکایی‌ها رفتند، تاریخ‌ساز شدند.

فدوی بیان داشت: ماهیت دشمنی دشمنان ما بر سر منافع، نفوذ، سیاست و انرژی نیست و اگر ماهیتی برسر این مسائل بود حتما تا حالا با هم کنار آمده بودیم. ماهیت دشمنی انقلاب اسلامی با آمریکا ماهیت حق و باطل است و به لحاظ اینکه امریکایی‌ها در جبهه باطل قرار دارند با جبهه حق نمی‌توانند کنار بیایند.

وی ادامه داد: حق و باطل هیچ‌گاه در کنار همدیگر قرار نمی‌گیرند و اگر آمریکایی‌ها می‌توانستند ما را یک روز زودتر از بین ببرند این کار را می‌کردند. انقلاب اسلامی امروز غیر قابل قیاس با زمان پیروزی انقلاب است و جمهوری اسلامی ایران حتی با چند روز پیش قابل قیاس نیست و دشمن این را می‌بیند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هر روز با سرعت بیشتر و قوت‌ بسیار بالاتری در حال پیشرفت است.

وی افزود: آمریکا در چهار سال گذشته به دنبال این بود تا شاید بتواند نظام مردمی سوریه را از بین ببرد اما نتوانست به لحاظ اینکه نفس مردم سوریه به نفس رزمندگان اسلام خورد و تفکر آنها تفکر انقلاب اسلامی را به خود گرفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: داعشی که امریکایی‌ها به وجود آورده‌اند، می‌داند که دامن خودشان را خواهد گرفت و می‌بیند که فقط تفکر انقلاب اسلامی و بسیجیان که در زمان جنگ حاکم بود می‌تواند جلوی این افسارگسیختگی جنایتکاران را بگیرد.

فدوی گفت: امریکایی‌ها با شتابزدگی می‎گویند ما ائتلافی برای مبارزه با تروریسم درست کردیم اما تاکنون اقدامی نکردند و هر اقدامی که منشا آنها امریکایی‌ها بوده‌اند اثر عکس داشته است.

وی با اشاره به اینکه حضور امریکایی‌ها در خلیج‌فارس باعث ناامنی  در این منطقه شد، بیان کرد: امریکایی‌ها سال ۶۵ عنوان کردند که برای امنیت انرژی به خلیج‌فارس می‌آیند اما در هشت سال جنگ تحمیلی، ۵۰ درصد کشتی‌ها در خلیج‌فارس مورد اصابت قرار گرفتند. این در حالی بود که در ۱٫۵ سال آخر جنگ، آمریکایی‌ها امده بودند ۵۰ درصد کشتی‌ها مورد اصابت قرار گرفتند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ماهیت دشمنی امریکا و ایران را بر سر مسائلی مانند انرژی هسته ای، نفوذ منطقه ای و منافع آنها ندانست و گفت: ماهیت این دشمنی حق و باطل است که هیچ وقت این دو نمی توانند درکنار هم بشینند.

۱۶مهر سال ۶۶ در برهه ای پیچیده از دفاع مقدس یک فروند قایق تندرو پاسداران نیروی دریایی سپاه در آب های خلیج فارس مشغول گشت زنی بود که یک بالگرد آمریکایی با تجاوز به حریم مرزی ایران اسلامی با حمله به این قایق و مقاومت سرسختانه این دریادلان حادثه ای کم نظیر رقم خورد.

در این رزم نابرابر شهیدان بیژن گُرد، غلامحسین توسلی، نصرالله شفیعی، مجید مبارکی، خداداد آبسالان و مهدی محمدی ها به فرماندهی نادر مهدوی با ایثار و از خودگذشتگی بالگرد آمریکایی ها را هدف قرار می دهند و خلیج فارس را گورستان آن متجاوزان می کنند و خود نیز توسط بالگردی دیگر از آمریکایی ها مورد اصابت قرار گرفتند و شهید شدند.