سالیان نچندان دور شهید نادر مهدوی قهرمان هم استانی ما با یاران دلاور جنوبی خود از بندر بوشهر به قلب شیطان بزرگ زدند و هیمنه آمریکای جهان خوار را در برابر چشم جهانیان شکستند و این قدرت پوشالی را خار و ذلیل کردن و حال بعد از گذشت بیست و اندی سال این حماسه بی نظیر مورد بازخوانی قرار گرفت و مستند “رو درو با شیطان” پرده از این حماسه بزرگ برداشت و رسانه های هم استانی نیز بیش از گذشته این روز بزرگ را گرامی داشتند. و مراسم با شکوهی برای آنها در استان بوشهر برگزار شد در این میان استاد سینمای دفاع مقدس ابراهیم حاتمی کیا به تجلیل از این حماسه پرداخته و بر دلاوری آن قهرمانان بزرگ غبطه می خورد.

حالا کار آنها که ده‌ها سال پیش از این هیمنه پوشالین آمریکا را در هم شکسته‌اند بیشتر از قبل خودنمایی می‌کند. آنها که سیلی چندباره‌شان بر گوش نظامیان آمریکا می‌تواند دنیای مقهور نظام سلطه را هوشیار کند که در برابر ظالم به پا خیزید و از هیبت او نهراسید.

مستند «رو در رو با شیطان» که چهارشنبه هفته قبل از برنامه ثریا با هدف ناگفته‌های درگیری‌های ایران و آمریکا در خلیج فارس از برنامه ثریا پخش شد و برای اولین‌بار در آن از ۶ بار سیلی ایران به آمریکا در خلیج فارس پرده برداشته شد، حکایت همین اقدام هوشیارگر است.
این روایت تصویری از شجاعت جهادگران مومن در برابر ظلم تا دندان مجهز حالا توانسته است دست‌مریزاد و غبطه فیلم‌سازان بزرگ انقلاب را با خود همراه کند.

ابراهیم حاتمی کیا

روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر پیامک حاتمی‌کیا درباره مستند «رو در رو با شیطان»

مستند “رو در رو با شیطان” درباره نبرد دریایی ایران و آمریکا که هفته پیش پخش شد با استقبال حاتمی‌کیا مواجه شد. «رو در رو با شیطان»، روایتی از نبردهای مستقیم ایران و امریکا در جنگ تحمیلی بویژه در ۲ سال آخر جنگ است که هفته گذشته روی آنتن شبکه یک رفت و با استقبال جالب توجه روبرو شد تا جایی که بیشترین حجم پیامک‌های مردمی را دریافت کرد.

در همین ارتباط ابراهیم حاتمی‌کیا در پیامی به سردار تنگسیری (جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه) نوشت؛ برادرم سردار تنگسیری! فیلم «رو در رو با شیطان» را دیدم. همچنان مبهوت ایمان و ثبات قدمتان هستم. دعا کنید خدا قدرتی به این سرباز فیلمساز بدهد تا بتواند این عظمت شما را تصویر کند.

التماس دعا حاتمی‌کیا.