به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهید مهدوی، به نقل از سایت سپاس، اولین بزرگداشت حماسه نادر با حضور سردار سعید قاسمی و جمعی از مسئولان استانی و جمعی از جوانان انقلابی در سالن مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی برگزار شد.

آیت الله صفایی بوشهری امام جمعه شهر بوشهر و نماینده ولی فقیه در استان در جمع جوانان انقلابی با تبریک فرا رسیدن عید بزرگ غدیر گفت: امام و رهبر در هر عصری محور تمامی تجلیات ارادات الهی است که نجات می بخشد از انحراف و مایه خروج انسان از اوج کرامت است.

امام جمعه شهر بوشهر افزود: در جغرافیا حکومت حضرت علی (ع) چهار دسته بودند که از عنصر های سیاسی برای رسیدن به قدرت استفاده می کردند.

مراسم بزرگداشت حماسه شهید نادر مهدوی

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: تحلیل گر خوب کسی است که گذشته تاریخ را کاملا بشناسد.

وی اظافه کرد: اسلام و انقلاب به مرحله های حساس وجودی در فضای بین المللی رسیده است و بر اساس ولایت حرکت کند.

آیت الله صفایی خاطرنشان کرد: جوانان ولایت مدار استان بوشهر در تاریخ به همگان نشان داده اند که کش.رهای استعمار از طریق این استان نمی توانند به ایران اسلامی خدشه ای وارد کنند.

وی ادامه داد: جوانان این استان برای مرگ استعمار بس است و جوانان استان جان خود را در راه رهبری در کف دست گرفته اند تا در خدمت مقام معظم رهبری باشند.

 

امروزه به دروغ جنگ ایران و عراق نامیده می شود

سردار سعید قاسمی در این همایش افزود: با گذشت سه دهه باید داستان پترس هلندی را از کتاب درسی فرزندانمان با گذشت سالها بیرون کشیدند و باید به جای آن حماسه های مهدوی ها و همت ها در کتب به فرزندانمان معرفی کنیم.

مراسم بزرگداشت حماسه شهید نادر مهدوی

قاسمی گفت: امروزه به دروغ جنگ ایران و عراق نامیده می شود بلکه همه نسل ها باید بدانند که در این جنگ همه کشورها یک طرف و ایران نیز طرف دیگری بود که می توان این را جنگ جهانی سوم به نیابت از عراق نامید.

وی یادرآور شد: در آن دوران کسانی بودند که به نادر و یارانش گفتند نروید کشته می شوید و بمانید و در این دنیا خوش بگذرانید اما مهدوی ها امروز را می دیدند که ما راحت نفس بکشیم.

 

حماسه نادر در میان مردم استان غریب و ناشناس مانده است

میثم جوکار دبیر برگزاری حماسه نادر اظهار داشت: سالها است که از حماسه شهید نادر مهدوی می گذرد اما هنوز در میان مردم استان غریب و ناشناس است  و آرمانها و اهدافش را کسی نمی شناسد.

مراسم بزرگداشت حماسه شهید نادر مهدوی

جوکار افزود: مردم این قدر غرق در امورات زندگی شده اند که امام و یارانش را به فراموشی سپردند و زات اسلام ناب را نشناخته اند که اگر می شناختند امام  و یارانش را فراموش نمی کردند.

وی بیان کرد: در آن دوران که همه بزرگان از جنگ با نفتکش ها می ترسیدند و از آمریکایی ها هراس داشتند شهید نادر مهدوی و یارانش توانستند این حماسه را بوجود آورند.

دبیر حماسه نادر یادرآور شد: در آم زمان کشتی های غول پیکر آمریکایی با بیش از ۱۵۰ خبرنگار به قصد شکستن غرور ایران اسلامی آمده بودند که امام گفت اگر بودم میزدم.

وی تاکید کرد: امروز آمریکا با ناو فرهنگی به جنگ ملت آمده و برخی هراس دارند از آمریکایی ها و با لبخند به استقبال آن میروند.

در این همایش از جعفر حسنزاده، منصور مزارعی، محمد زارعی، خداکرم قاسمی، لوینی باقری که از همرزمان شهید نادر مهدوی بودند تقدیر شد.

مراسم بزرگداشت حماسه شهید نادر مهدوی